

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ω |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 889 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 15.989131 mg |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Series Resistance | 80 Ω |
| Schedule B | 8541600080 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.9 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 4325
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40010
Ext.Price$0.40010
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40010 | $0.40010 |
| 10 | $0.32744 | $3.27440 |
| 25 | $0.32053 | $8.01325 |
| 50 | $0.31376 | $15.68800 |
| 100 | $0.28384 | $28.38400 |
| 300 | $0.27250 | $81.75000 |
| 500 | $0.26161 | $130.80500 |
| 1000 | $0.25512 | $255.12000 |
| 3000 | $0.24879 | $746.37000 |
| 5000 | $0.23254 | $1162.70000 |
